/home/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%B7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%B1%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8-2.html مجله اینترنتی آی هدیه آموزش خیاطی استاد قاسم راوندی ( آشنایی باشنل و کلاه ) آموزش خیاطی استاد قاسم راوندی ( آشنایی باشنل و کلاه )

مرجع آموزش هنرهای دستی

آموزش بافتنی پروین
آموزش چرم دوزی
 • * اخبار هنرهای دستی *
 • دسته‌بندی نشده
 • طراحی دکوراسیون
آموزش خیاطی توسط خانم عمرانی
 
آموزش خیاطی استاد قاسم راوندی ( آشنایی باشنل و کلاه )
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : چهارشنبه, ۲۳ فروردین ۱۳۹۱
      1,231 مشاهده

جلسه شانزدهم
آشنایی با شنل با کلاه

آموزش خیاطی-شنل و کلاه-

برای داشتن یقه ملوانی از بیخ گردن خطی به جلوی الگو کشیده که این خط معمولاً به ۲ سانت زیر کارور و یا مطابق عدل رسم می گردد. با چسباندن سرشانه پشت و پیش به هم شکل دلخواه یقه را مانند الگو در می آوریم سپس دور تا دور طوق یقه را تا جلوی آن روی تنه یک سانت خالی می کنیم، اضافه شدن طوق یقه لباس را با اوازمانی که در طوق یقه پشت و سرشانه یقه اصلی می دهیم جبران می کنیم. این یقه معمولاً رو لباس جلو بسته و یا یک ور دکمه دوخته می شود. برای شنل از تقاطع خط حلقه و کف حلقه آستین ۶/۱ دور سینه بیرون می رویم، از سرشانه منحنی به این نقطه و مستقیم به پایین تا پهنای ۵۰ سانت از جلو وصل می کنیم. درز بغل در پایین در ادامه خط فون دامن بالا می آید.

آموزش خیاطی-شنل و کلاه-

برای جای دست یا سنل را در امتداد خط حلقه آستین برش می دهند و بین خط کف و کمر را باز می گذارند و یا شنل را یک تیکه درآورده و این محل را با دو فیلتو باز می کنند. پشت شنل را مانند کمینو زیر پیش قرار دادهف از بیخ گردن سه سانت بالا آمده و ادامه را با همان فاصله با جلو می کشیم، این درز با درز جلو میزان و پایین آن مثل پیش است برای الگوی کلاه کاغذ را دولا تا می زنیم عرض ۲۵ (دور سر ۵۰) و قد کلاه ۴۰ اندازه آزاد می باشد. از گوشه بالا ۶ سانت مثلثی داخل آمده و منحنی می گیریم، وسط پایین کلاه را ۲ سانت بالا آمده و منحنی پر به لب جلو وصل می کنیم برا یوصل کلاه به لباس یک سانت دور تا دور طوق یقه را خالی می کنیم و اضافه درز کلاه را یا از وسط و یا با ساسون می گیریم. این کلاه دو تیکه، و با زیپ به هم وصل می شود، که در حالت باز روی شنل می خوابد.

آموزش خیاطی-شنل و کلاه-

برای سه تیکه کردن کلاه از قسمت درز ۴ سانت دولا درآورده و یک تیکه ۸ سانتی راست به جایش می دهیم کلاه با دکمه و جادکمه هم رو لباس سوار می شود. آستر کلاه مانند خودش بریده می شود

دی وی دی آموزش خیاطی استاد قاسم راوندی

آموزش خیاطی - کپ پهلو

خـــــرید اینتـــرنتـی[ موضوع ] : خیاطی
[ برچسب ها ] : , , , , , , , , , , ,
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟
یک دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   
  مجله هنرهای دستی آی هدیه
  دانلود تقویم آی هدیه
  انجمن پرسش و پاسخ آی هدیه
  فیس بوک آی هدیه
   
  استفاده از مطالب سايت آی هدیه فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. اینستاگرام آپارات فیس بوک Copyright © 2012 - 2015 ihedieh.com , All rights reserved