/home/%D8%B3%D8%B1%D9%85%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B2%DB%8C-%DA%AF%D9%84%D8%A8%D8%B1%DA%AF.html مجله اینترنتی آی هدیه سرمه دوزی شیرین حسینی | سرمه دوزی گلبرگ سرمه دوزی شیرین حسینی | سرمه دوزی گلبرگ

مرجع آموزش هنرهای دستی

آموزش بافتنی پروین
آموزش چرم دوزی
  • * اخبار هنرهای دستی *
  • دسته‌بندی نشده
  • طراحی دکوراسیون
آموزش خیاطی توسط خانم عمرانی
 
سرمه دوزی شیرین حسینی | سرمه دوزی گلبرگ
نویسنده : مدیر سایت
تاریخ : یکشنبه, ۱ تیر ۱۳۹۳
      3,000 مشاهده

سرمه دوزی شیرین حسینی | سرمه دوزی گلبرگ

آموزش سرمه دوزی :  توپر دوزی گلبرگ

پیش از این با آموزش های بی نظیر مربی توانا شیرین حسینی آشنا شده اید و حتما خیلی از شماها با این آموزش ها جلسه به جلسه پیش آمده اید . طبق قول قبلی ام آموزش توپر دوزی گلبرگ که توسط خانم شیرین جسینی نوشته شده است را آماده کرده ام . امیدوارم که مورد توجه شما قرار بگیرد .  در این قسمت قصد داریم ، گلبرگ هایی که قبلا با دوخت اریب پیچ دور دوزی شده اند را با پنبه برجسته کنیم و با سرمه تراش توپر دوزی نماییم .

سرمه-دوزی-شیرین-حسینی

برای این کار پس از اینکه دور تا دور گلبرگ به همان روش اریب پیچ که در جلسه اول آموزش دادیم را دوختید ، وسط گلبرگ و همچنین پرتوهای گل ( گلبرگ ها ) را به اندازه ی دلخواه پنبه ی فشرده شده قرار می دهیم و پنبه دوزی می کنیم .

دقت کنید که پرز پنبه ها را به طور کامل بگیرید تا بعد از توپر دوزی از لابلای سرمه ها پنبه پیدا نباشد . یک توپر دوزی تمیز در صورتی حاصل می شود که سرمه ها کاملا به اندازه و کنار هم کنار هم و مرتب و محکم دوخته شود و پنبه ها از زیر کار پیدا نباشد . 

توپر-دوزی-گلبرگ-

برای توپر دوزی گلبرگ را به دو نیم تقسیم میکنیم :

۱- ابتدا یک سرمه به اندازه ی بلندی گلبرگ برش می زنیم و در وسط گلبرگ می دوزیم .

۲- سپس دقیقا از کنار سرمه ی قبلی از داخل گلبرگ سوزن را در می اوریم و یک سرمه در کنار سرمه ی قبلی می دوزیم .

نکته : بهتر است توپر دوزی از مرکز گلبرگ به بیرون دوخته شود .

۳- وقتی یک نیمه ی گلبرگ را پر کردیم نیمه ی دوم را نیز دقیقا به همان شیوه نیمه اول پر میکنیم .

سرمه-دوزی-گلبرگ

تا کنون با آموزش های سرمه دوزی چشم خروسی ، سرمه دوزی شکوفه و سرمه دوزی دوخت برگ آشنا شده اید در اینجا آموزش سرمه دوزی توپر دوزی گلبرگ را آموختید و در جلسه ی بعد آموزش سرمه دوزی توپر دوزی گندمی را آموزش خواهید دید . با سرمه دوزی شیرین حسینی همراه باشید .

روبان آی هدیه

علاقه مندان به هنر سرمه دوزی می توانند دی وی دی آموزش سرمه دوزی و کریستال و جواهر دوزی آفاق امیریان و کتاب سرمه دوزی را تهیه کنند .

دی وی دی آموزش سرمه دوزی

آموزش سرمه دوزی[ موضوع ] : سرمه دوزی
[ برچسب ها ] : , , , , , , ,
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
مجله هنرهای دستی آی هدیه
دانلود تقویم آی هدیه
انجمن پرسش و پاسخ آی هدیه
فیس بوک آی هدیه
 
استفاده از مطالب سايت آی هدیه فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. اینستاگرام آپارات فیس بوک Copyright © 2012 - 2015 ihedieh.com , All rights reserved